Düğün Hikayesi Nedir ? Burhaniye Düğün Hikayesi Emel & Naim

Düğün Hikayesi Nedir ?

Düğün hikayesi ülkemizde uygulanmaya yeni yeni başlayan bir organizasyon şeklidir. Düğün günü tüm gün boyunca hazırlıktan başlar gelin ve nedime çekimleri, damat ve sadıçları ve bir çok eğlenceli görüntüler hazırlıklarda çıkıyor. Gelin alma töreni, nikah organizasyonu ve gece düğün bitimine kadar yapılan video çekimlerin bir araya getirilmesiyle elde edilen düğün hikayeleri düğünlerde yapılan klasikleşmiş çekimlerin daha modern halde ele alınması şeklinde tanımlanabilir. Mustafa Kasırga tarafından kurgusal şekilde de çekilen düğün hikayesi genellikle çiftlerin isteği doğrultusunda ilerlemektedir. Düğün günü, kuaför hazırlıkları, düğüne hazırlanma, gelin alma, evden çıkarma düğün konvoyu gibi daha pek çok detayı içeren düğün hikayeleri pek çok bölgede faaliyet gösteren bir fotoğrafçılık hizmetidir. Bu hizmetin birçok ismi vardır;

  • Düğün Klibi
  • Düğün Filmi
  • Düğün Belgeseli
  • Wedding Story
  • Düğün Videosu
  • Düğün Masalı
  • Düğün Kısa Film

Düğün hikayesi olarak bilenen video çekimlerine bir çok isim verilir kafanızı hiç karıştırmasın genel olarak hepsi aynı aynı işe çıkıyor yani; tüm gün düğününüzü anlatan 8-10 dk aralığında video çekimleridir.

Emel & Naim çiftiyle ofisimizde yaptığımız görüşmeler sonrasında belirlediğimiz tarihte , o günü tamamen onlara ayırdık. Düğün günü geldiğinde ise ilk önce sevgili Emel’in kuaför hazırlıklarının çekimini yaptık. Ve sonrasında Naim’in Emeli ilk gördüğü sahnenin çekimi yaptıktan sonra gelin alma sahneleri için Emel’in evine doğru yola çıktık.Gelin alma kısmı bittikten sonra düğünün yapılacağı mekana doğru yola çıktık ve çiftimizi beklemeye başladık.

Çiftimiz Burhaniye düğün hikayesi için seçtiği mekan Bizim Köy Müze Hareketli Etnografya Galerisi idi. Düğün alanına girmeden önce mekanın çevresinde birkaç fotoğraf çekimi yaptık.Daha sonrasında ise düğün akşamı boyunca onlarla beraber geceyi tamamladık. Daha önceden dış çekimlerini yaptığımızın çiftin sadece Burhaniye düğün hikayesi için montaj kısmı kalmıştı o kısımları da elimizden geldiğince hızlı bir şekilde bitirip çiftimize teslim ettik.

Düğün hikayesi dış çekimi için aynı güne sıkıştırmak istemedikleri için çiftimizin çekimini önceden yapmıştık. Bir Sonraki yazımızda bununla ilgili bilgi vereceğiz , bizi okumaya devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konuşma başlat
1
Whatsapp ile iletişim
Merhaba Mustafa Kasırga ben,
Nasıl yardımcı olabilirim?