Ayvalık Düğün Hikayesi Düğün Hazırlıkları – Düğün Alışverişi Nasıl Yapılır ? Dilan & Onur

Düğün Hazırlığı ve Alışverişi

Sevdiğin insanla hayalini kurduğun gün en sonunda gelip çattı! Bir ömür boyu beraber olacağın kişiyle evlenmeye hazırsın. Hepimizin bildiği gibi düğünler; Türk kültüründe çok önemli bir yere sahip! Bu noktada, düğününü en güzel şekilde gerçekleştirmek için düğün hazırlığı ve alışverişinin çok önemli olduğunu söylemeliyiz. Düğününün yıllar sonra bile hatırlanmasını istiyorsan başından sonuna kadar mükemmel bir organizasyon hazırlamalısın. Peki nasıl? Gelin hep birlikte, birçok kişinin nasıl yapılacağını bilmediği düğün hazırlığı ve alışverişi konusunda önemli bilgiler verelim.

Düğün Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Düğün hazırlığı yapmak çok zor ve korkutucu gözükebilir. Bu noktada, dikkatli araştırmalar ve planlamalar yaparak bu süreci çok daha kolay hale getirebilirsin. Her şeyden önce, bir bütçe oluşturmalısın. Bunun yanı sıra, davetli listesini hazırlamalısın. Bu sayede, ihtiyacına uygun düğün salonu ve catering firması bulabilirsin. Bilhassa fiyatları not etmelisin. Ardından, düğün günü için şahane bir gelinlik satın alarak ve güzellik bakımlarını tam zamanında yaparak bu eşsiz gün için bir prenses kadar güzel olabilirsin!

Düğün Hazırlıkları Alışveriş Listesi

 • Düğün hazırlığı ve alışverişiyapma konusunda bir düğün planlayıcı ile çalışabilirsin. Düğünün için ciddi bir bütçe ayırdıysan bu bütçeyi en iyi şekilde yönetecek bir düğün planlayıcıyı işe alarak sürecin senin yerine yönetilmesini sağlayabilirsin.
 • Düğünün için gerçekçi bir bütçe oluşturmalısın. Haddinden fazla kişiyi düğününe çağırmamalısın. Bunun yanı sıra, konuklara ikram edilecek yiyecek ve içecekler konusunda aşırıya kaçmamalısın.
 • Her şeyden önce, bir konuk listesi oluşturmalısın. Düğününe davet ettiğin kişi sayısı; mekan seçimini etkileyecektir. Çok yakın olmadığın kişileri çağırmamalısın. Bunun yanı sıra, bütçen dahilinde bir mekan bulamadığın takdirde çağırmayı düşündüğün kişiler arasında eleme yapmalısın.
 • Düğün salonu kiralamak; düğün hazırlığıiçin hayati öneme sahiptir. Kiralama işlemini önceden yaparsan hem yer bulmada sıkıntı yaşamazsın hem de daha uygun ücret ödersin.
 • Mekan seçiminin ardından düğün davetiyelerini göndermelisin. Düğünden iki hafta önce davetiyeleri göndermen doğru bir karar olacaktır.
 • Çiçek süslemeleri, catering firması, fotoğrafçı gibi hizmetleri bütçen dahilinde önceden belirlemelisin.
 • Nikah memuru ve belediye işlemlerini ayarlamayı sakın unutma!
 • Yemekli bir düğün düşünüyorsan çağıracağın kişi sayısıyla paralel bir catering hizmeti almalısın.
 • Düğün pastanı birkaç ay önceden sipariş edersen avantaj yaratırsın.
 • Düğün hazırlığıyaparken düğününü çok yoğun olmayan bir günde yapmaya dikkat etmelisin. Bu sayede, binlerce lira tasarruf yapabilirsin.
 • Gelinlik seçimidüğün alışverişiiçin hayati öneme sahip! Hem bütçene hem de zevklerine uygun bir gelinlik bulmak için çok önceden gelinlik araştırması yapmalısın.
 • Güzellik bakımlarını düğün gününden çok önce yaptırmalısın. Son olarak, acil durumlar için düğün çantası oluşturmalısın.

Dilan & Onur çiftim de yukarıda anlattığımız bilgiler doğrultusunda bir düğün yaptılar. Çekimini yaparken keyif aldığım bir Ayvalık düğün hikayesi oldu ve sizleri çiftimin güzel fotoğraflarıyla baş başa bırakıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konuşma başlat
1
Whatsapp ile iletişim
Merhaba Mustafa Kasırga ben,
Nasıl yardımcı olabilirim?